Současnost a budoucí vize

Naším hlavním záměrem je realizovat nové bydlení v atraktivních lokalitách s důrazem na kvalitní životní styl bez kompromisů. Z toho důvodu se soustředíme zejména na Prahu a její městské části, které vynikají bohatou občanskou vybaveností a skvělou dopravní dostupností včetně prostředků veřejné dopravy.

Každý projekt šijeme dané lokalitě na míru. Naše novostavby jsou díky tomu architektonicky různorodé a s promyšlenou skladbou bytů. Vždy navržené tak, aby respektovaly místo výstavby a blízké okolí. Často stavíme na pozemcích, které jsou dlouhá léta nevyužívané, a proto se s novou výstavbou snažíme rozvíjet i celou lokalitu. Stavíme nejen byty, ale budujeme také občanskou vybavenost.

Vedle aktuálního projektu Rezidence Neklanka 2, Rezidence Radimova a prodeje stavebních pozemků u Poděbrad máme v přípravě dalších 8 lokalit, ve kterých postavíme nové bydlení až pro 5 000 lidí. Naše portfolio je široké: od jednotlivých pozemků určených pro výstavbu komorních projektů přes větší území vhodné pro etapovou výstavbu až po brownfieldy, které po kompletní revitalizaci nabídnou stovky bytů, udržované parky s relaxačními zónami a bohatou občanskou vybaveností.

 

Historie

Geosan Development byla založena v roce 1998 ještě s původním názvem Homolka Group, která měla za cíl developersky připravit a následně realizovat výstavbu obytného souboru Homolka v Praze 5. Nicméně v roce 2001 firma získala silného partnera v podobě akciové společnosti Geosan Group, díky níž změnila původní název na Geosan Development. Od té chvíle se již na nových projektech podílí společně. Geosan Development z pozice developera a Geosan Group jako generální dodavatel staveb.

Prvním společným projektem se stal Kondominium Hamr v Praze 10 - Záběhlicích. Zahrnoval výstavbu tří bytových domů se 124 byty a potřebnou infrastrukturou. V té době se jednalo o neobvyklý produkt kondominia, který novým obyvatelům nabídl vysoce komfortní bydlení. Pro jeho volbu zcela jasně hovořilo umístění projektu v blízkosti Hamerského rybníka a také sportovního centra Hamr. Výstavba byla úspěšně dokončena začátkem roku 2004.

Do roku 2022 společnost Geosan Development dále dokončila výstavbu následujících projektů: