Bytové domy Bohdalec

Počet volných bytů: 0 / 202
Stav projektu: Vyprodáno
Web projektu: www.byty-bohdalec.cz 
Termín kolaudace: 2009

V Praze je jen málo míst, které je tak obecně známé, aniž by si to člověk uvědomil. Obecnou školu, film Jana Svěráka, zná snad každý Čech. Avšak jen málokdo ví, že se odehrává na úpatí kopce Bohdalec. Na jižní svah Bohdaleckého kopce, spadajícího do území Michle, je situována novostavba třech bytových a jednoho polyfunkčního domu.

Lokalita


Okolí stavby je obklopeno typově různorodou obytnou zástavbou. Západní strana je tvořena novostavbou I. etapy projektu Bytové domy Bohdalec, severní hranici řešeného území tvoří stávající výškové bytové domy podél ulice V Dolině a řadová bytová zástavba v ulici Na Křivce. Na východní hranici území, podél ulice Popovické, se nachází bloková zástavba činžovních bytových domů. Jižní hranici lokality tvoří ulice U Plynárny, na jejíž protější straně jsou situovány původní obytné dvojdomky, umístěné v dnešním areálu plynárny.

Služby a nákupní možnosti

Sportovně založení obyvatelé najdou dostatek vyžití v blízkém sportovním centru Hamr v Záběhlicích, který zajišťuje ráj tenistům, hráčům squashe, stolního tenisu, ale také příznivcům aerobiku, indoor cyclingu. 
Pro příznivce nakupování nabídne své služby velmi blízké nákupní centrum Eden (hypermarket Tesco) nebo nedaleké obchodní "Centrum Chodov". Přímo u projektu se nachází OD Kaufland.

Popis objektu:

Celkem 126 jednotek - bytů, ateliérů, komerčních prostor bylo realizováno v polyfunkčním objektu, který navazuje parkovací podnoží na I. etapu projektu, který byl zkolaudován v prosinci 2008.

Vysoký standard bytů, atelierů, komerčních prostor, založený na kvalitním dispozičním řešení a atraktivitě výhledů z výše položených pater, je doplněn přímým přístupem ke krytým a zabezpečeným parkovacím plochám. 

Objekt je navržen o 10 plných NP, 3 ustupujících NP a 2 plných PP. Severní část objektu je zapuštěna do terénu, na západní části navazuje na parkovací podnož. Hlavní vstup do objektu je pro majitele a návštěvníky bytů či ateliérů situován ze severní strany objektu na úrovni 1.NP. V úrovni 2.PP a 1.PP jsou umístěné parkovací stání, sklepní prostory a technologické místnosti. V jižní části objektu 1.PP a 1.NP jsou situovány komerční prostory. Ve vyšších podlažích jsou umístěny byty, pouze při jižní fasádě ateliery. Dále jsou v objektu umístěny sklepní kóje, schodiště, 2 výtahy, kočárkárna, technické místnosti. Každý byt a ateliér má balkón nebo lodžii. Střecha parkovací podnože a okolní terén okolo objektu jsou ozeleněny včetně vzrostlé a popínavé zeleně. Přístup a vstup do objektu je řešen bezbariérový.