Vídeňský Dvůr

Lokalita Praha 4
Počet volných bytů 0 / 189
Stav projektu Vyprodáno
Web projektu www.videnskydvur.cz 
Termín kolaudace 2007

Obytný soubor Vídeňský Dvůr se nachází mezi ulicemi Vídeňská a  Za Valem. Hlavní výhodou lokality  Zelené údolí je jedna z největších zelených ploch Prahy - Kunratický les. Ten patří mezi nejvyhledávanější místa pro letní i zimní turistiku a rekreační sporty jako jsou například cykloturistika, jízda na kolečkových bruslích, v zimě jízda na běžkách nebo jen pro klidné, relaxační procházky. Výjimečnost místa ještě podtrhuje možnost setkání s volně žijící zvěří. Údolí Kunratického potoka bylo vyhlášeno přírodní památkou a v jeho blízkosti je možné  najít i romantickou zříceninu Nového hradu, Dolnomlýnský rybník nebo mini-zoo pro děti.
Jedná se o velmi atraktivní lokalitu města, kde budete vzdáleni jen malý kousek od centra Prahy a přitom na dosah krásné přírody.
V těsném sousedství obytného souboru se nachází zdravotnické zařízení IKEM a Fakultní Thomayerova nemocnice, mateřské a základní školy (také  anglická škola)  restaurace, obchody.
Obytný soubor tvoří administrativní budova s ubytováním pro střední zdravotnický personál a 3 bytové domy s kaskádovitými podlažími, které tvoří tvar U, kde vznikne nerušená odpočinková zóna se sadovou úpravou

Skladbu bytů tvoří byty od 1 - 4+kk, od 30 m2 - 112 m2 Směrem od Kunratického lesa se patra kaskádovitě zdvihají, čímž umožňují znamenitý výhled .