Obývací pokoje různých velikostí

Velikost obývacího pokoje záleží na velikosti rodiny a jejich zvycích. Určitě mít velkou prostorovou plochu by se líbilo každému, ale jsou s tím zase spojené vyšší náklady, máme více metrů k úklidu atd. Rádi bych Vás provedeme obývacími pokoji různých velikostí, kde si ukážeme výhody a nevýhody různých řešení.

Byt č. 1, velikost 24 m2
Byt linka menší délky, sedačka, stůl pro 2-4 osoby, komoda (vzorový byt Kaskády u Botiče) Nacházíme se v typickém bytu kategorie 2+kk s obývacím pokojem velikosti 24m2 spojeným s kuchyňským koutem o velkosti 4,5m2 na projektu Kaskády u Botiče. Do této výměry se krásně vejde jednoduchý obývací pokoj a praktická kuchyňská linka. Oželet však budete muset prostorný jídelní stůl. 

Byt č. 2, velikost 35 m2
Byt linka již standartní až nadstandartní velikosti, sedačka a může být i rohová, stůl pro 4-6 osoby, komoda, stěna.(vzorový byt Bohdalec 2) Tento byt je ideálním zástupcem prostorného 1+kk, které vzniklo spojením ložnice s obývacím pokoje o celkové velikosti 35m2 a kuchyňského koutu o velikosti 5m2. Zde již můžete povolit uzdu své fantazii při zařizování bytu. Kuchyňská linka, ideálně spojená s komorou, nabízí výhled na lodžii. Jídelní koutek a obývací pokoj s přístupem na lodžii. Na tento prostor navazuje ložnice. Takovýto jedinečný prostor najdete na Bohdalci na Praze 10. 

Byt č. 3, velikost 45 m2 (pouze vizualizace
Byt linka již nadstandartní velikosti můžeme využít i ostrůvek, sedačka a může rohová i ve tvaru U, stůl pro velkou rodinu, velká stěna, místo na knihovnu, čítárnu nebo pracovní kout.

Každých 10 m2 nám umožní do prostoru umístit více věcí. Máte-li rádi prostor a neobejdete se třeba bez jídelního stolu pro 8 člennou rodinu, je třeba myslet na to, že obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem, musí být rozměrově větší. Takovýto prostor Vám nabízí projekty novostaveb zaměřené na luxusní bydlení v zeleni s dobrou dostupností do centra.